Bizimle iletişime geçin

Titan saadet zinciri devri bitti!

Kripto Para

Titan saadet zinciri devri bitti!

Titan saadet zinciri devri de bitmiş oldu. Çiftlik Bank ve buna benzer sistemler ülkemizde çökmeye devam ederken 100 milyon TL’lik Titan saadet zinciri devri de bitti. Bu sisteme kayıtlı kullanıcıların parası ne olacak? İşte detaylar…

Ponzi sistemleri birer birer varlığını yitirmeye devam ediyor. Çiftlik Bank ile başlayan ve devamı hızlı bir şekilde devam eden ponzi ve saadet zinciri gibi sistemlerin listesine bugün itibari ile Titan da yer aldı. 100 milyon TL’lik bir varlıklı sistem olan Titan’ın bugün resmi olarak çöktüğü duyuruldu. Pekala, bu sistemin kayıtlı üyelerinin yatırdığı parasının akıbeti ne olacak?

Peki nedir bu Titan denen şey?

Eskişehir şehrinde kurulan bu sistem 2017 yılında kurulmuş olup, dijital para sistemlerine yatırım yapma vaadiyle yaklaşık 10 bin kadar insandan yine yaklaşık olarak toplam 100 milyon TL’ye yakın bir miktarda para toplamıştı. Bu toplanmış olan paraların bir kısmı Kıbrıs’taki bir firmanın hesabına yatırıldığı öğrenildi.

Sisteme 1.500 TL başlangıç paketi ile üye olunuyordu. Yapılan açıklamaya göre; 15 bin TL’lik paketten alan kişinin aylık kazancı 2 bin 500 TL olarak söylenmişti. Fakat tabii ki bu sistemde beklendiği gibi işleyemedi. Tanıtımında Şebnem Schaefer’ı bile oynatan ve samimi gözükmeye çalışan bu sistem bugün itibariyle patladı.

Bu olayın hemen ardından Hipper AŞ’nin 24 yaşındaki kurucu ortağı Muhammed Satıroğlu “Ben, şirketim üzerinden aracılık yaptım. Hipper AŞ’nin banka hesabına giren tek kuruş para yok. Paralar, Sadun Kaya’nın Kıbrıs’taki şirketine aktarıldı. Bu kişinin mal kaçırdığını duyuyoruz. Konu ile ilgili hem ihtarname çektim hem savcılığa suç duyurusunda bulundum.” açıklamalarını yaptı.

Şuanlık bu sisteme üye olup parasını şirkete kaptıranların sonu ne olacak bilinemiyor. Bakalım Çiftlik Bank ve buna benzer diğer sistemlerde olduğu gibi para yatıranlar mağdur kalacak mı? Ama gerçek şu ki para kolay kazanılmaz, emek lazım. Keşke kanılmasa… 🙁

Titan saadet zinciri devri bitti!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Kripto Para