Bizimle iletişime geçin

Tuhaf ama gerçek! 9 lensli telefon geliyor…

Mobil

Tuhaf ama gerçek! 9 lensli telefon geliyor…

9 lensli telefon geliyor, yanlış duymadınız! Light adındaki bir firma, tam tamına 9 lensli bir akıllı telefon üstünde çalıştığını açıkladı. İşte haberin ayrıntıları…

9 lensli telefon geliyor… 2015 yılının Ekim ayında DSLR kalitesinde fotoğrafları kaydedebilmek için 16 mercekli L16 adında bir fotoğraf cihazı çıkaran Light adındaki firma, toplamda 9 lensi bünyesinde barındıracak bir telefon için çalışmalar yapmaya başladı. Fazla lens teknolojisini akıllı cihazlara uyarlamak isteyen şirket, telefon piyasasındaki kamera tecrübesine özel bir boyut getirmek istiyor.

İlk olarak 2007 senesinde görücüye çıkan Samsung’un SCH-B710 cihazı ile başlayan çift arka kamera olayı, HTC’nin 2014 senesinde çıkardığı One M8 cihazda ise çift kamera modülüne daha başka bir stil getirmişti. 2016 senesinde çıkarılan iPhone 7 Plus ile beraber çift arka kamera olayı daha çok popülerlik kazandı.

Bir çok örneği geliştirilen bu yeni model cihazın, 9 kamera lens özelliği ile birlikte 64 mp çözünürlüklü görüntüleri kullanıcılarla buluşturacak. Bir çok mercek olmasının avantajı ise farklı odak noktası oluşturulabilecek ve her uzaklıktaki görüntüyü yakalamak dahada basitleşecek. Bu sayede 64 megapiksel çözünürlüğündeki bu telefon her kareyi birleştirerek kaliteli bir fotoğraf ortaya koyacak.

Bu 9 farklı lensin kullanıcılara en büyük katkısı ise ışık düzeyi az olsa bile bunu avantaja çevirerek üst seviyede bir performans ortaya koyacak ve alışagelmişin üzerinde derinlik efektleri uygulanabilecek. Bu cihazın hangi tarihte çıkacağı henüz bilinmiyorken bu özellikteki bir telefonun fiyatı şimdiden merak konusu diyebiliriz…

Tuhaf ama gerçek! 9 lensli telefon geliyor…
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Mobil