Bizimle iletişime geçin

Twitter botlar için önlem üzerine önlem alıyor!

İnternet

Twitter botlar için önlem üzerine önlem alıyor!

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter gün geçtikçe zararlı ve bot olabilecek hesapları dondurmaya ve kapatmaya devam ediyor!

Twitter şirketi oyuncu Seth Rogan’a saldırı niteliğinde akım gerçekleştiren trol, bot ve zararlı sayılabilecek hesapların -70 milyona yakın- hepsini dondurdu veya kapattı. Ancak bu hesapların geri aktif edilmesi uzun sürmedi. Twitter bu hesapları yavaş bir yolla hesaplarını aktif etmelerini sağlıyor. twitter botlar için

Yapılan son hesaplara göre Twitter 1 milyonu aşkın yeni kullanıcıya kavuştu. Twitter’ın böyle hareket etmesi 2016 yılında ABD’de gerçekleştirilen Başkanlık seçimiyle ilgili. 2016 yılında da birçok zararlı hesap veya bot hesaplar twitter içerisinde örgütlenerek propaganda yapmıştı.

Twitter’ın milyonları aşan zararlı ve bot hesap bulundurması birçok şirket tarafından eleştirilmiş ve hisselerinde düşüş yaşamıştı.

Twitter yaptığı bazı açıklamalarında hesaplardan sadece %10’unun zararlı ve bot olabileceği belirtti. Bu sırada twitter kullanıcıları da bu zararlı ve bot hesaplardan bıktıklarını çokça dile getirmişti.

Kaynak: Twitter

 

 

Twitter botlar için önlem üzerine önlem alıyor!
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet