Bizimle iletişime geçin

Uber uygulaması ile bisiklet kiralamak mümkün mü?

İnternet

Uber uygulaması ile bisiklet kiralamak mümkün mü?

Uber uygulaması ile bisiklet kiralamak işi olacak mı? Uber artık sadece bir gezinti hizmeti değil ya da en azından şirket, olmamayı deniyor. Uber CEO’su Dara’ya göre Uber, her gezinin bir parçası olmak istiyor. Uber bu sefer bisiklete kafayı taktı!

Uber uygulaması ile bisiklet kiralamak mümkün mü? Bugün, Uber CEO’su Dara Khosrowshahi şirketin yakında müşterilere toplu taşıma bileti satın almasına ve Uber’in uygulamasında bir dizi ortaklıkla araba kiralamasına izin vereceğini duyurdu.

Uber uzun süredir kendisini bir yolcu taşıma hizmetinden çok daha fazla faturalandırdı. Fakat bu, evrimindeki bir sonraki büyük adımı daha geniş bir ulaştırma platformuna işaret ediyor. Uber, Uber tarafından işletilen bir hizmet olmasa bile e-bisikletlerden toplu taşımaya kadar şehirlerde gerçekleşen her gezinin bir parçasına sahip olmak istiyor.

Yakında, müşteriler online bilet platformu Masabi ile bir anlaşma yoluyla New York (banliyö treni), Los Angeles ve New Orleans gibi 12 şehirde Uber uygulamasında toplu taşıma biletleri satın alabilecekler. Amerika‘daki sekiz şehirde, Uber kullanıcıları, uygulamada doğrudan bir başlangıç ​​olan Getaround’tan araç kiralayabilecek.

Uber, bu gibi hizmetleri kullanmaya daha çok güvenecekleri küçük bir kişisel araç sahipliğine sahip bir dünya tasarlıyor. Ayrıca, kullanıcı tabanını, araçlarını daha kolay kazımayı kolaylaştıran çeşitli ihtiyaçları karşılayan birden fazla ulaşım aracına erişim sağlayarak kolaylaştırmak istiyor.

Ayrıca, Uber’in şirket platformunun dışında gerçekleşen taşıma işlemlerinden faydalanması için bir fırsat. Şirket, Uber’in Getaround ve Masabi ile olan finansal ilişkileri gibi anlaşmaların lojistik detaylarını henüz açıklamadı. Ancak, Uber yolculuğu gibi en yakın banliyö tren istasyonuna ulaşım gibi çoklu ulaşım türlerini birleştiren “çok modlu” rotaları planlamak ve rezervasyon yapmak için kullanışlı bir arayüz oluşturabilirse, bu bir kazan-kazan olabilir.

Özellikle müşterileri toplu taşıma araçlarına bağlayarak Uber, hizmetlerinin şehir altyapısına karşı bir antitez olduğunu ve müşterileri ve dolayısıyla gelirleri toplu taşıma kurumlarından aldığını anlatıyor.

Peki sen söyle, Uber bu hedeflerini başarabilecek mi? Yorumlarda fikrini belirt. 🙂

Uber uygulaması ile bisiklet kiralamak mümkün mü?
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet