Bizimle iletişime geçin

Ulusal güvenlik kayıtlarını silmeye başladı!

Uzay

Ulusal güvenlik kayıtlarını silmeye başladı!

Ulusal Güvenlik Dairesi Perşembe günü yaptığı açıklamada, izin verilenden daha fazla yerel arama kaydı topladığını ve bunun sonucunda üç yıllık bir dönem boyunca kitlesel çağrı kayıtları silindiğini söyledi.

NSA, 23 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, “Yabancı İstihbarat Gözlem Yasası’nın 5nci bölümünde 2015’ten beri satın alınan tüm çağrı detay kayıtlarını (CDR’ler) silmeye” başladığını söyledi. ulusal güvenlik

Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanlığı, silmeye başlamadan önceki haftalarda, NASA’nın 2017 yılında 534 milyondan fazla yurt içi arama kaydına ulaştığını ve 2016 yılında toplanan tutarın üç katına çıktığını bildirdi.

NSA’nın bu kayıtları toplayabilme gücü, bir zamanlar gizli çağrı tahsili toplamalarını sona erdiren ve bunları şirketlerin hedef kayıtlarını ve ihtiyaç duydukları kişileri temin ettiği bir sistemle değiştiren 2015 ABD Özgürlük Yasası ile kısıtlandı.

Ajans, yaptığı açıklamada, “NSA CDR’leri siliyor çünkü birkaç ay önce NSA analistleri telekomünikasyon servis sağlayıcılarından alınan bazı verilerdeki teknik usulsüzlüklere dikkat çekti.”

Ulusal güvenlik kayıtlarını silmeye başladı!
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Uzay