Bizimle iletişime geçin

Uzay çöplüğü gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.

Uzay

Uzay çöplüğü gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.

Bir teleskopu gece gökyüzüne doğru incelediğinizde, bol miktarda ve çok uzak yıldızlar da dahil olmak üzere pek çok iyi şey görürsünüz, ancak güneş sistemimizden ayrılmaya karar verirsek, aralarında bir tehdit oluşturabilecek bir şey vardır.

Yeni bir çalışma, yıldızlararası uzayın aslında gelecekteki derin uzay görevlerini tehdit edebilecek brüt, yağlı çukurun küçük parçacıklarıyla dolu olduğunu gösteriyor. Uzay çöplüğü

Bilim adamları uzun zamandır yıldızların arasındaki boşluğun çeşitli materyallerle dolu olduğunu düşünmüşlerdir. Bu alan “tozu”, yağlı karbon bazlı moleküller dahil olmak üzere bir dizi farklı şeyden oluşur ve bu son araştırma aralıkları, tam olarak ne kadar olduğu konusunda bir tahminde bulunur.

Royal Astronomical Society’nin Aylık Bildirimlerinde yayınlanan araştırma, yağlı karbon bileşimlerinin nasıl oluştuğuna odaklandı. Bilim adamları, bileşiklerin karbon yıldızlarından atıldığına inandıkları koşulları yeniden yarattılar ve her milyon hidrojen atomu için yaratılan 100 karbon atomuyla birlikte geldiklerini keşfettiler.

Bu oranın galaktik bir ölçekte uygulanması araştırmacılara aradıkları rakamı verdi: 40 milyar trilyon trilyon metrik ton yağlı, sadece Samanyolu’nun yıldızları arasında dolanan kirli çöp yığını. Eğer insanlık, yıldızlararası yolculuk sanatını ustalaştırırsa ve uzay aracının dış yüzeyinde birikebilir ve sonuçta ilerlemeyi engelliyorsa, başa çıkmak için bir sürü yol olacaktır.

Uzay çöplüğü gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Uzay