Bizimle iletişime geçin

Uzay ordusu gerçek oluyor!

Uzay

Uzay ordusu gerçek oluyor!

Uzay ordusu artık gerçeğe dönüşüyor. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence yaptığı açıklamada uzayda yeni bir güç topluluğu oluşturacaklarını belirtti.

Uzay ordusu uzun uğraşların ardından ABD tarafından gerçeğe dönüştürülüyor. Bugün Pentagon’da konuşan ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, önerilen yeni bir askeri şube olacak olan “Uzay Gücü” hakkında daha fazla ayrıntı ortaya koydu. Bunu, mevcut yönetimin bir projesi olduğunu biliyor olsak da, bugün sadece tam olarak nasıl gerçekleşebilir.

Pence’e göre, bu militanlaştırılmış Uzay Gücü, Amerikan Savunma Bakanlığı’nın bir parçası olacak ve 2020’de bu projeyi hayata geçirebileceklerini söyledi. Pence, Başkan Trump’dan önümüzdeki beş yıl boyunca uzay güvenlik sistemlerine harcayacağı 8 milyar dolar isteyeceğini de belirtti.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence

Pence bu özel ordu için geliştirilecek olan daha çok ekipmanın olduğunu ve altyapı eksikliğini de dile getirdi.

  • Dört yıldızlı bir bayrak görevlisi tarafından yönetilen ABD Uzay Komutanlığı’nın, uzayda birleşik bir komuta oluşturması ve “geleceğin uzay savaşı tartışması doktrini, taktikleri, teknikleri ve prosedürlerini geliştirmesi”
  • Uzay Operasyon Gücü’nün kurulması, alanı bilen özel bir grup asker grubunun oluşturulması
  • Temel olarak Ar-Ge olan Uzay Geliştirme Ajansı’nın oluşturulması
  • Uzay Savunmasında Yardımcı Sekreterin atanması
  • Uzun zamandır devlet harcamalarında uzman olduğunu iddia etmiyorum, ama bunun 8 milyar dolardan daha pahalıya mal olabileceğinden şüpheleniyorum.

Pence, Uzay Gücünün Amerika’nın uzayda yeni teknolojileri test etmeye başlayan Çin ve Rusya gibi diğer ülkelere karşı geri itmesine izin vereceğini vurguladı. ABD her zaman barışçıl olacak olsa da(?), “Fakat tarih, barışın sadece güçle geldiğini kanıtlıyor. Ve uzayın uzayında, Amerika Birleşik Devletleri Uzay Gücü bu kadar güçlü olacak. ”

Uzay ordusu gerçek oluyor!
5 (100%) 1 oy
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Uzay