Bizimle iletişime geçin

Uzaylıları neden bulamıyoruz?

Uzay

Uzaylıları neden bulamıyoruz?

Uzaylıları neden bulmak zor! Herkes evrenin ne kadar geniş olduğunu bilir ancak bunu hayal etmesi bile çok zordur! 21.ci yy. da yaşamamıza rağmen neden uzaylıları bulamadık!

Uzaylıları neden göremiyoruz veya görüyoruz da fark mı edemiyoruz? bTekno ekibi olarak sizlere uzaylıları neden hala bulamadığımızı veya göremediğimizi açıklıyoruz!

Uzaylıları bulamamızın 12 temel sebebi!

1. Bulunacak herhangi bir uzaylı yok. Yüzlerce milyarlarca yıldız ve yaşanabilir bölgelerdeki 40 milyar Dünya büyüklüğünde gezegenli bir galakside göründüğü kadar düşük bir olasılıkla, yalnız olabiliriz.

2. Bizim yanımızda zeki bir yaşam yoktur. (Tabii ki, insanlar akıllı olarak kabul edilir.) Hayat var olabilir, ancak küçük mikropların veya diğer kozmik “sessiz” hayvanların biçimini alabilir.

3. Akıllı türler ileri teknoloji eksikliği. Günümüzde astronomlar gece gökyüzüne dikkatlice dinlemek için radyo teleskoplarından yararlanıyor. Yani yabancı türler herhangi bir sinyal yayınlamıyorsa, onların var olduklarını asla bilemezdik.

4. Akıllı yaşam kendini imha eder. Kitle imha silahları, gezegensel kirlenme veya üretilen virülent hastalıklardan olsun, intihar etmek için akıllı türlerin doğası olabilir.

5. Evren ölümcül bir yer. Kozmik zaman çizelgelerinde – milyarlarca yıl düşünün – hayat olabilir. Tek yapılması gereken tek bir asteroit, süpernova, gama ışını patlaması veya yaşamı sınırlayan bir gezegeni cansız hale getirmek için güneş patlamasıdır.

6. Uzay büyüktür. Samanyolu’nun tek başına 100.000 ışık yılı olduğu için, ışık hızıyla sınırlı olan akıllı uzaylıların odaklanmış sinyallerinin henüz bize ulaşmadığı düşünülebilir.

7. Yeterince uzun zamandır bakmıyoruz. Seksen yıl. Bu, uzaylı sinyalleri tespit etmemize izin veren telsiz teleskoplarının etrafta olduğu süredir. Ve biz belki altmış yıldır uzaylıları arıyoruz. Bu hiç de uzun değil.

8. Doğru yere bakmıyoruz. Daha önce bahsedildiği gibi, alan büyüktür, bu yüzden yabancı sinyalleri dinleyecek tonlarca bölge vardır. Eğer bir sinyalin kaynaklandığı yönde tam olarak dinlemiyorsak, onu asla duymayacağız. Andrew Fain’in Evren Gününde açıkladığı gibi, 250.000.000.000 kanallı bir radyosunda arkadaşınızla konuşmaya çalıştıkları, frekanslarını bilmedikleri sıklıkta.

9. Uzaylı teknolojisi çok gelişmiş olabilir. Radyo teknolojisi, Dünya’da yaygın olabilir, ancak uzak dünyalarda, yabancı toplumlar, nötrino sinyalleri gibi daha gelişmiş iletişim teknolojilerine ulaşmış olabilirler. Bunları henüz çözemeyiz.

10. Kimse iletmiyor. Bunun yerine herkes dinliyor olabilir. Bu temelde Dünya’da nasıldır. Dar bir frekans bandında yukarıda yıldızlara doğru güçlü sinyaller yayınlamak için birkaç basit çabadan başka, evrendeki varlığımızı ancak zar zorlaştırdık. Aslında, uzaylılar Dünya üzerinde sahip olduğumuz telsiz teleskoplarına sahiplerse, televizyon ve radyo yayınlarımız sadece 0,3 ışıkyılı uzaklıkta tespit edilebilir. Bu mesafe güneş sistemimizin en uzak mesafelerini bile aşmıyor.

11. Dünya, kasıtlı olarak temas edilmiyor. Yeryüzünde yerli halklarla iletişim kurma politikalarımız var; Aynı şeyin bizimle gerçekleşmesi de mümkün. Tıpkı Star Trek’te olduğu gibi, ilerlemiş yabancı toplumlar sadece bir derece teknolojik veya kültürel evrime ulaşan türlerle olan iletişimi sınırlayan kurallar uygulayabilirler

12. Uzaylılar zaten burada ve biz sadece farkında değiliz. Komplo teorisyenleri bu olası açıklamayı çok severler. Şanslar uzak olsa da, devlet kurumlarının uzaylıların varlığını gizlemesinin imkânsız değil.

Uzaylıları neden bulamıyoruz?
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Uzay