Bizimle iletişime geçin

Volkswagen köfteci arabasını yeniliyor!

Otomobil

Volkswagen köfteci arabasını yeniliyor!

Volkswagen, I.D Buzz Concept Camper Van hakkında çok yeni bir güncelleme yaptı. I.D. Buzz, son derece ikonik bir araçtır ve Volkswagen bu aracı yenileyip piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

Minibüs, teknoloji yığınları, özerk sürüş özellikleri ve aşamalı bir tasarımla cesurca yeniden doğdu. Buzz 2020’ye kadar satışa çıkmayacak olsa da, Volkswagen şimdi, üretimi, özellikleri ve hangi sürücülerin beklediği konusunda heyecan verici yeni güncellemeleri yayınlıyor.

Nvidia ile yapılan bir ortaklıkta, şirket gelecek nesillere yapay zeka, derin öğrenmeyi ve yeni nesil arabaları nasıl bilgilendireceklerini getirme hedefini ortaya koydu.

Nvidia’nın basın toplantısında CES 2018’de Volkswagen’in CEO’su Herbert Diess ve Nvidia’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, yapay zekanın otomobil endüstrisini nasıl dönüştürdüğünü tartıştı.

Ayrıca Microbus Concept’in sürücü kokpiti ve kendi kendine sürüş için yapay zeka teknolojisi ile nasıl kullanılacağını tartıştılar. Diess, “Yapay zeka arabada devrim yaratıyor. Özerk sürüş, sıfır emisyon hareketliliği ve dijital ağlar, yapay zeka ve derin öğrenmede ilerlemeler olmaksızın neredeyse imkansızdır. Yapay zeka teknolojisindeki lider olan Nvidia ile Volkswagen’in hayal gücünü birleştirmek, geleceğe büyük bir adım atmamızı sağlıyor.”

Otonom sürüşe yönelik geliştirmeler yapıldıkça, bu güncellemeler yoluyla arabaya yerleştirilebilirler. Sistem ayrıca, yolda öğrenebilecek ve farklı durumları değerlendirebilecek, sürücünün ve diğer yol kullanıcılarının davranışlarını analiz edebileceği söyleniyor. Yüz tanıma ile aracın açılmasına ve kapının açılmasına izin veren bir sistem de üzerinde çalışılmaktadır. Konuşulan diğer özellikler arasında bisikletler için sürücü uyarıları, kullanıcı kontrolleri için jest tanıma, kusursuz ses kontrolü için doğal dil anlayışı ve sürücü dikkat dağıtımı uyarıları için izleme izleme seçenekleri bulunuyor.

I.D Buzz, 2025 yılında tanıtılacak 20 elektrikli araçtan sadece biri.

Bu yeni araçlar, kabin içindeki odayı artırmak için bataryayı zemine entegre eden yeni MEB otomobil mimarisine dayanmaktadır.

Kaynak: Express

Volkswagen köfteci arabasını yeniliyor!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Otomobil