Bizimle iletişime geçin

Volkswagen’e dev ceza!

Otomobil

Volkswagen’e dev ceza!

Almanya’da Braunschweig Savcılığı, ünlü otomobil firması Volkswagen’i dizel krizi ile ilgili tam tamına 1 milyar avro para cezasına çarptırdı. Peki dizel krizi neydi? İşte detaylar…

Volkswagen’e ceza geldi… Braunschweig Savcılığı, ünlü otomobil devi firmaya dizel krizinden sebep para cezası verdi. Savcılığın şirkete tam tamına 1 miyar avro para cezası kestiği açıklandı. Şirket yaptığı basın bildiriminde ise para cezasını ve sorumluluk yükünü kabul ettiğini söyledi.

Savcılığın yaptığı soruşturmaya göre, firmanın geliştirme bölümünde araç denetleme ile ilgili bağlantılı ihlallerin görüldüğü söylenen bildiride, bu görülen ihlallerin, 2007’in ortasından 2015 yılının sonuna kadar Kanada ve ABD’de “EA 288” ve dünya genelinde “EA 189” tipli dizel motorlu 10.7 milyon arabanın yanıltıcı yazılım ile birlikte satışa sunulduğunu ve trafiğe çıkmasına neden olduğu öğrenildi.

ABD Çevre Koruma Ajansı, 2015 yılının eylül ayının ortalarında Volkswagen’in emisyon testlerini manipüle ettiğini ve firmanın dizel araçlarının olası seviyenin tam 40 kat üzerinde çevreyi kirlettiğini açıklamıştı. Dünya genelinde tahmini olarak 11 milyon dizel motorlu aracın emisyon testlerinde yanıltıcı yazılım kullandığını kabul eden Volkswagen, ABD’deki mahkeme kararı ile yüksek bir para cezası almıştı.

Volkswagen’e dev ceza!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Otomobil