Bizimle iletişime geçin

Whatsapp gün itibariyle değişti! İşte son hali…

Mobil

Whatsapp gün itibariyle değişti! İşte son hali…

WhatsApp kullanıcılarına müjde! Yeni güncelleme bu sabah itibariyle geldi. Grupları ve grup yöneticilerini alakadar eden bu güncelleme, iOS ve Android için aynı anda geldi. İşte detaylar…

WhatsApp, gün içinde yenilenen grup yöneticisi ayarları ile grup sohbetinde gizliliğin artması amaçlandı. Yöneticiler artık grup bilgisi altına bilgi veya başlık yazabiliyorlar. Gruba yeni giren bir kullanıcı bu sayede grubun ne amaçla kurulduğunu rahatça anlayabiliyor.

Bu yenileme ile birlikte grup sohbetinden bir süre uzak kalan kullanıcılar kendisi hakkında yazılan hiçbir mesajı da görmeme ihtimali olmayacak. Bu özellik Discord ve Slack uygulamalarından araklanmış diyebiliriz. Bunun için sohbetin sağ alt tarafında ‘@’ işaretiyle kullanıcı aratılabilecek. Grubunuzun çok kişi olduğunu ve istediğiniz kişi bulmakta zorlanma olayınız kalmayacak çünkü gruptaki kişiler arasında arama gerçekleştirebileceksiniz.

Grup yöneticileri için gelen yeni özellik ise hangi grup üyelerinin grup bilgisi, ikonu ve açıklaması değişip değişmeyeceği konusunda yetki vermesi hakkı doğuyor. Grubun herhangi bir yöneticisi, diğer yöneticilerden yetki hakkını alabilir ancak bu olayda haksızlık olma ihtimalinde grup kurucusu devreye girmesi için kurucu kişi kovulamayacak. WP, kullanıcılarının sürekli olarak ayrılıp girdikleri gruba bir müddetten sonra eklenme yasağı ile karşı karşıya kalacaklarını bildirdi.

Yukarıda belirttiğimiz özellikten faydalanmanız için yeni güncellemeyi kurmanız gerekmektedir. Ancak güncellemeniz dahaden gelmediyse üzülmeyin. WP, güncellemeyi kullanıcılarına kademe kademe sunuyor. Biraz sabır. 🙂

 

Whatsapp gün itibariyle değişti! İşte son hali…
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir