Bizimle iletişime geçin

Windows 10 yenileniyor!

Yazılım

Windows 10 yenileniyor!

Windows 10’un kullanıcıları için indirmeye sunduğu son güncellemesi, Microsoft Edge’i önceki haline göre daha çok kullanışlı bir web tarayıcısına dönüştürdü. Sadece bununla bitmiyor. İşte bu yenilemeyle gelen yenilikler…

Güncellemeyi kurduğumuzda ilk olarak gözümüzü çarpan web tarayıcısı Edge’de görünüyor. Edge’in arayüzü tamamen düzenlenmiş. Ayarlar menüsündeki öğeleri bulmanın, gruplar sayesinde artık daha basit ve kolay kullanımlı olduğunu görebilirsiniz. Bazı küçücük diyebileceğimiz ekler de yapılmış gibi duruyor. Mesela bizim gözümüze batan bir dosya indirdikten sonra “klasörde göster” seçeneğini kullanabilme şansınız var.

Sekme gruplarını yönetmek de artık daha basit ve bu gruplara artık yeni adlar verebilme yetkiniz var. Bununla birlikte en çok ziyaret ettiğiniz web siteler, Windows görev çubuğundaki ve Başlat menüsündeki listede görünebiliyor.

Ekran okuyucu görevi gören Narrator, elden geçirilen Tarama (Scan) Modu’nda web siteler, uygulamalar ve e-postalar arasında klavye tuşlarını kullanıp akıcı bir şekilde dolaşımınızda yardımcı oluyor. Scan modu, bu yeni güncellemede Edge, Word, Outlook, Posta gibi uygulamalarda belirli bir içerik seçiminizi destekleyebiliyor. Ctrl + C gibi klavye kısayolları ile her şeyi yapabileceksiniz.

Windows 10’un 17655 güncellemesinde eklenen mobil erişim sürücüsü, bu yeni yapıda MBB USB NetAdapter adıyla asıl olan sürücüye dönüşüyor.

Bu yeni yapıda bu kadar az şey mi var demeyin… Microsoft‘a tıklayarak web sitesinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Windows 10 yenileniyor!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Yazılım