Bizimle iletişime geçin

WWDC 18 etkinliğinde bizi neler bekliyor?

Yazılım

WWDC 18 etkinliğinde bizi neler bekliyor?

Apple’ın 4 Haziran’da düzenleyeceği WWDC 18 etkinliğinde karşımıza ne gibi yenilikler çıkacağını sizin için hazırladık. Herkesi dopdolu, teknolojiye doyacağımız WWDC 18 etkinliği bekliyor olacak.

Apple, her sene yaptığı gibi bu sene de geliştiriciler için WWDC 18 yani tam açılımıyla Worldwide Developers Conference 18’i hazırlayacak. Yepyeni hizmetlerini ve yazılımlarını WWDC 18’de tanıtacak olan Apple, yazılım konusunda bu seneki yanlışlarını telafi edeceği düşünülüyor.

bTekno olarak sizin için Apple’ın 4 Haziran’da düzenleyeceği WWDC 18 etkinliğinde hangi hizmet, yazılım vb. yenilikleri bize sunacağını araştırdık. iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5, tvOS 12, iPhone SE 2 ve daha fazlası içeriğimizde…

iOS 12 ile yepyeni bir sayfa açılıyor!

Apple’ın, bu yıl için çıkardığı iOS 11 güncellemesi kullanıcılar tarafından çok eleştirilmiş ve beğenilmemişti. iOS 11.3 güncellemesi ile sorunların büyük bir bölümünü çözen Apple, iOS 12 ile tertemiz bir sayfaya başlamak istiyor. CEO Tim Cook, bu sene yazılım takımına yenilikçi olmaları yerine sistemin stabil kalması için emir verdiğini, bu sene major bir yenilik olmayacağını söyledi.

Ama bizce Apple, iOS 12 ile ufakta olsa bir yeniliği kullanıcılarından hor görmeyecektir. Tasarım bakımından iOS 11’in hafif şekilde oynanmış hali beklenen iOS 12 ile senelerdir beklediğimiz karanlık tema özelliği gelebilir.

Ayrıca iOS 12 ile bildirim merkezinde Android gibi daha kullanımı basit bir sistem olacağı gelen bilgiler arasında. Apple Music için de bazı yenilikleri kullanıcılarına gösterecek olan Apple, yepyeni API’ları ile yazılımcıların gözünü açacak.

Bu yeni API’ların dahaden ne olduğu tahmin edilemiyor bile. Fakat son aldığımız haberlere göre; iPhone’daki NFC desteğinin 3. parti geliştiricilere de tamamen açılacağı söyleniyor. Güvenlik açısından sıkıntı yaşanmaması için bugüne kadar NFC‘yi 3. şahıslara açamayan Apple, büyük ihtimal bu güvenliği yeni API’larla sağlaması düşünülüyor.

iOS 12 güncellemesi ile iPhone X için de bazı güçlendirmelerin olması tahmin ediliyor. En çok beklenen yeniliğin daima açık ekran özelliği. Bilindiği üzere iPhone X’da OLED ekrana yer verildi. Siyah piksellerin yok olmadığı OLED ekranlarda daima açık ekran özelliği bataryayı etkilemeden kullanıma açık olacak.

WWDC 18 etkinliğinde bizi neler bekliyor?
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Yazılım