Bizimle iletişime geçin

WWDC 2018’i nasıl izleyeceğiz?

Yazılım

WWDC 2018’i nasıl izleyeceğiz?

WWDC 2018 başlıyor! 4 Haziran Pazartesi yani bu akşam, herkesin merakla beklediği Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı başlıyor. Peki canlı yayını nereden izleyebileceğiz?

WWDC 2018 açılışı yerel saat ile sabah 10:00’da, Türkiye saati ile akşam 20:00’da başlayacak. Merakla beklenen etkinlikte macOS, iOS, watchOS gibi uygulamalarda getireceği yeniliklerle kullanıcılara kolaylık sağlayacak.

WWDC 2018 etkinliğinin canlı yayınını Apple’ın web sitesi üzerinden izlenebilecek. Etkinliğin her gün yaklaşık 2 saat sürmesi bekleniyor. Etkinlik 8 Haziran Cuma günü son programını yapacak. Yayını Apple’ın web sitesinden izleyebilmek için buraya tıklayınız.

DİĞER İZLEME YOLLARI

  • Mac, iPhone ya da iPad’de izlemek

Etkinliği herhangi bir Mac veya iOS cihazından, Apple’ın Safari internet tarayıcısından izleyebiliyorsunuz. Mac’in macOS Sierra 10.12 ya da daha üstü sürümde, iOS cihazlarının ise iOS 10 veya daha yüksek sürümde olması gerekiyor.

  • Apple TV’de izlemek

Dördüncü nesil ya da yeni bir Apple TV’niz var ise, ücretsiz olarak bizlere sunulan Apple Events Apple TV’yi cihazınıza indirin. Eğer çok eski bir Apple TV’niz var ise, Apple Events uygulamasının Apple TV’nizin ana ekranına hiçbir şey yapmadan yüklendiğini fark edeceksiniz. Bunları yaptıktan sonra size kalan etkinlik saatini beklemek!

  • Windows PC’de izlemek

Apple’ın WWDC canlı yayınını Windows’un yüklü olduğu bilgisayarda izlemek için kullanabilecek tek tarayıcı Microsoft Edge gibi gözüküyor. Buna bağlı olarakta PC’niz de Windows 10 yüklü olması gerekiyor. Diğer tarayıcılarda izlemenin olmayacağı söyleniyor ancak yinede etkinlik saatine kadar kesinleşecek bir durum yok.

WWDC 2018’i nasıl izleyeceğiz?
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Yazılım