Bizimle iletişime geçin

Xbox engelli insanları unutmadı!

Donanım

Xbox engelli insanları unutmadı!

Microsoft, engelli kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen yeni bir Xbox konsolunu piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Xbox engelli insanları unutmadı! Xbox adaptif konsolu, bu yıl daha sonra piyasaya sürülmesi için tasarlanmış, geniş bir yelpazedeki ihtiyaçları ve engelleri desteklemek için tasarlanmış ve video oyunlarını daha erişilebilir hale getiren özelleştirilebilir bir cihazdır. 99 $ (73,50 £) ‘lık fiyatıyla satışı yapılacak ve Microsoft dijital mağazaları aracılığıyla dünya çapında satılacak.

Xbox donanım programı yöneticisi Gabi Michel, “Geleneksel Xbox denetleyicinin endüstri lideri bir tasarım olduğunu düşünüyoruz, ancak sınırlı hareket kabiliyetine sahip oyuncular için erişilebilir değil,” diyor. “Genellikle binlerce dolara mal olabilen özel çözümler ve kurulması için çok fazla teknik uzmanlık gerektirirler; Sık sık kar amacı gütmeyen bir organizasyona gitmek zorundasınız ve onları almak için bekliyorlar. Bütün bu sorunları çözmek istedik; Xbox adaptif konsolunu erişilebilir ve uygun fiyatlı oluşturduk. ”

Konsolda, eller, dirsekler veya ayaklarla çalıştırılabilen yüzdeki iki büyük düğme bulunur. Oyuncunun kucağına, bir masaya veya zemine yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır ve bir dizi kontrol seçeneği sunar.

Ana özellik, pedin arkası boyunca standart konsoldaki giriş ve düğmelerin her birini temsil eden 3,5 mm bağlantı noktası sırasıdır. Bu 19 bağlantı noktasını kullanarak, oyuncular zaten mevcut olan veya üçüncü taraf üreticiler tarafından denetleyici için geliştirilmiş olan ısırma anahtarları, ayak pedalı, dokunmaya duyarlı pedler ve diğer erişilebilirlik ürünleri gibi bir dizi eklenti aygıtı takabilir. . Bunlar ayrıca Microsoft mağazalarından satışa sunulacak. Bu şekilde, kontrol kurulumları oldukça kişiselleştirilebilir: Oyuncular, konsoldaki yapılandırmaları oluşturmak için özel bir uygulama kullanırlar ve denetleyicinin yüzünde bir düğme kullanarak önceden yapılandırılmış üç profil arasında hızla geçiş yapabilirler.

Kaynak: https://www.theguardian.com/games/2018/may/17/microsoft-xbox-disability-friendly-adaptive-controller

Xbox engelli insanları unutmadı!
Değerlendir
Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Donanım