Bizimle iletişime geçin

Yapay zeka doktorları işinden mi edecek?

Yapay Zeka

Yapay zeka doktorları işinden mi edecek?

Yapay zeka sistemi, Pekin’deki bir yarışmanın beyin döngülerinin teşhis edilmesi ve beyin hematomlarının genişlemesini veya çürükleri öngörmek için iki yarışta elit hekimlere karşı 2-0 zafer kazandı.

Nörolojik Bozukluklar Araştırma Merkezi ve Capital Medical Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından geliştirilen BioMind, yaklaşık 15 dakikalık sürede 225 olgunun% 87’sinde doğru tanı koymuştur. Yapay zeka doktorları

Çin’deki en iyi hastanelerden 15 doktor, 30 dakikada% 66 doğruluk elde etti. Yapay zeka sistemi, beyin hematomu genişleme vakalarının % 83’ünde, sadece% 63lük doğrulukta olan hekimlere göre daha iyi tahminler yaptı.

Araştırma merkezine ev sahipliği yapan Pekin Hastanesi başkan yardımcısı Wang Yongjun, “Sonuçların hiçbirine şaşırmadım” dedi.

Nasıl Gelişti?

Yapay zekayı eğitmek için, geliştiriciler Tiantan Hastanesi’nin son 10 yılda arşivlediği sinir sistemi ile ilgili hastalıkların on binlerce görüntüsünü beslemiş, bu da% 90’ın üzerinde bir doğruluk oranıyla ortak nöroloji hastalıkları teşhis etme kapasitesine sahiptir. yapay zeka doktorları

Henan Eyaleti, Zhengzhou Üniversitesi Zhengzhou Üniversitesi İlk Bağlı Hastanesinde radyoloji profesörü olan Cheng Jingliang, bazı Çinli hastanelerde tanılar için doktorların akciğer taramaları gibi görüntüleri okumalarına yardımcı olmak için kullanıldı.

Kaynak: JakartaNews

Yapay zeka doktorları işinden mi edecek?
Değerlendir
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Yapay Zeka