Bizimle iletişime geçin

Yapay zeka, Dünya Kupası’nı kazanacak takımı açıkladı!

Yapay Zeka

Yapay zeka, Dünya Kupası’nı kazanacak takımı açıkladı!

Yapay zeka, Dünya Kupası’nı kazanması muhtemel takımı belirledi. Yapay zekaya hazırlatılan simülasyon ile grup maçlarından başlayarak tüm maç maçlar usulüne uygun oynatarak kazanan belirlendi.

Dünya Kupası maçlarına bu sene Rusya ev sahipliği yapmış olacak. Kupayı hangi ülkenin kazanacağını ise Goldman Sachs, yapay zekasını kullanarak simüslasyonla belirledi. En başta Rusya’nın Suudi Arabistan ile oynayacağı mücadele ile başlayacak olan büyük turnuva için yapay zeka oldukça detaylı bir rapor çıkardı. Bahsedilen raporun sonuçlarına göre, tüm rakiplerini eleyip finale finale kalacak iki ülke Brezilya ve Almanya olacak.

Almanya önce İngiltere’yi, ondan sonra Portekiz’i eleyecek. Brezilya ise çeyrek finalde Belçika’yı, yarı finalde ise Fransa’yı turnuvadan eleyerek finale çıkacağı iddia edildi. Bu iki takım içinde galip gelip kupayı kazanacak takım ise Brezilya olacak.  Yapay zekanın çıkan sonuçlara göre, Almanya ve Brezilya arasında oynanacak final maçının skoru 2-1 bitecek.

Diğer bir simülasyon geçen günlerde FIFA 19 tarafından hazırlanmıştı. Oyun yapımcısı EA Sports, Dünya Kupası’ndan az bir vakit önce hazırladığı simülasyon sonuçlarına göre, finale kalacak ülkeleri Fransa ve Almanya olarak duyurmuştu.

İki başarılı Avrupa temsilcisinin mücadelesinde kazanan taraf ise 5-4’lük tuhaf bir skor ile Almanya olduğu söylendi. Yapımcı EA Sports, 2014 Dünya Kupası’nın sonucunda Almanya’nın kazanacağını da yine FIFA oyunu üstünden tutan bir tahminde bulunmuştu. Yine neden olmasın? 🙂

Yapay zeka, Dünya Kupası’nı kazanacak takımı açıkladı!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Yapay Zeka