Bizimle iletişime geçin

Yapışkan MacBook tuşlarına ücretsiz tamir!

Donanım

Yapışkan MacBook tuşlarına ücretsiz tamir!

Apple, yapışkan MacBook ve MacBook Pro tuşlarını ücretsiz bir şekilde tamir edileceğini duyurdu. Tamiri nasıl yapacağınıza dair bilgileri sizler için hazırladık. İşte detaylar…

Yapışkan MacBook ve MacBook Pro tuşları için problem tamamen ortadan kalkıyor. Apple bugün itibari ile başlattığı klavye tamir olayıyla bazı MacBook ve MacBook Pro cihazlarının klavyelerinde bulunabilen yapışkan tuş problemini kabul ettiğini açıkladı. Buna bağlı olarak belli modellere sahip kullanıcılar sık sık tekrar eden tuşa basımları, tuşun takılması ya da tuş basmaması, ek olarak tuşların yapışkan bir his uyandırması ve gerektiği gibi işlev görememesi problemleri ile karşılaşıyorsa, Apple ücretsiz tamir edecek.

İlk başta Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı tarafından incelenen klavye eğer problem şartlarına uygunsa hiçbir ücret talep edilmeden tamir edilecek ya da tamamen klavye değiştirilecek. Bir çok kullanıcı yeni MacBook ve MacBook Pro cihazlarında yer alan ‘butterfly switch keyboard’ model klavyenin bu problemlerle beraber geldiğini açıklıyor, hatta mağdur kullanıcılardan bazı kişiler Apple’a dava bile açmış durumda.

Onarım için uygun olan cihazların içinde, 2016 ve 2017 arasında üretilen 13-inç ve 15-inç MacBook Pro’ların yanı sıra 2015 ile 2017 arasında üretilen 12-inçlik MacBook’lar yer alıyor. Bu haberden önce klavyenizi tamir etmek için herhangi bir ücret ödediyseniz paranız da geri iade edileceği duyuruldu. Tam liste ile birlikte servis bilgilerine  buradan bakabilirsiniz.

Yapışkan MacBook tuşlarına ücretsiz tamir!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: Donanım