Bizimle iletişime geçin

YouTube, Gizli Mod’u bütün kullanıcılarına sunuyor!

İnternet

YouTube, Gizli Mod’u bütün kullanıcılarına sunuyor!

YouTube, Gizli Mod’u tüm kullanıcılarına getiriyor… Bu senenin başlarında YouTube ve YouTube Music için test denemeleri yapılan ‘Gizli Mod’ Mayıs ayında yapılan A/B testini tamamlayarak bütün kullanıcılara açılıyor. Peki nedir bu özellik ve ne işe yarayacak?

YouTube, Gizli Mod’u ile beraber video aramaları ve video izleme geçmişine videoları kayıt etmemenin yanında, hesap profilinin en altında yer alan Çıkış Yap yazısı da “Gizli Mod’a Geç” olarak değişikliğe gitmiş oluyor. Bu bölüme ulaşıp gizli mod özelliğine geçiş yapmak için uygulamada ya da YouTube’un sitesinde sağ üstte yer alan hesap fotoğrafına yani hesap avatarına tıklamanız yeterli oluyor.

Gizli mod görünüm. (1)

Bu yeni özelliği ilk kez kullandığınız zaman “Gizli Mod’a geçtiniz” bildirimi ekranınıza düşüyor. Bunun haricinde video izleme ve video arama geçmişinizin aktif olmadığını sizlere kanıtlamak için birkaç uyarı paneli daha önünüze geliyor. Google’ın şapkasında ve avatarda gölge göze çarparken, uygulamanın en alt tarafında “Gizli Moddasınız” yazısı da beliriyor.

Gizli Mod servisinden çıkış yapıldığında oturum boyunca yaptığınız tüm eylemler temizlenerek hesabınız son bıraktığınız hale dönüyor.

Gizli mod görünüm. (2)

Android’e gelecek olan bu yeni özellik 13.25.56 numaralı sürümü ile huzurumuzda olacak.

Şunu da belirtmekte fayda var… Artık tarayıcılarda bu gizli sekme olayı varken YouTube’un bu özelliği getirmesi artık büyük bir olay değil. Çok ses getirdiği söylenemez…

YouTube, Gizli Mod’u bütün kullanıcılarına sunuyor!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet