Bizimle iletişime geçin

YouTube’a bilgisayardan girenlere müjde!

İnternet

YouTube’a bilgisayardan girenlere müjde!

YouTube direkt mesajlaşma özelliğini yakın zamanlarda mobil cihazlarda denetiyordu. Kullanıcıların olumlu bir geri dönüş bırakması üzerine masaüstü sürümüne bu özellik kademe kademe gelmeye başlatıldı. Bundan böyle YouTube masaüstü sürümünde arkadaş eklemek, mesajlaşmak gibi özellikler olacak.

Bu özelliğin kademe kademe kullanıcılara sunulduğunu unutmayalım. Eğer size bu sürüm ulaşırsa yapmanız gereken tek olay sayfanın sağ yukarısında bulunan, içinde ok işareti bulunan ikonun üzerine dokunmak… Bu sekmeden WhatsApp veya Messenger gibi mesajlaşabilir ya da istediğiniz videoları istediğiniz kişilere DM yoluyla gönderebilirsiniz.

Güncellemeyle birlikte Google+ ve diğer bağlantılarınızı arkadaş olarak ekleme şansınızda size sunuluyor. Videoların hemen altında bulunan “Paylaş” tuşuna tıklağımızda, eklediğimiz arkadaş ve bağlantılarımız paylaşma seçenekleri olarak önümüze çıkacak. Paylaşma sekmesinin en altında yer alan “Başlat” yazısıyla birlikte videonun istediğiniz herhangi bir bölümünü paylaşabileceksiniz.

Şu da bir gerçek diyebiliriz… YouTube güzel bir para kazanma olanağıydı ancak kullanıcılarına getirdiği kısıtlamalar ile buna engel olmaya çalıştı ve artık çoğu YouTuber kendini bir anda Twitch’te buldu diyebiliriz. Bu özellikler için biraz geç kalındı da diyebiliriz. Çizgisinden kopan bir firma olarak bir video ağında mesajlaşma, arkadaş ekleme gibi özelliklerinin ne kadar doğru ayır bir tartışılacak konu.

Sizce YouTube nereye gidiyor? Çizgisi ne kadar doğru? Bu olay YouTube’ın prestijini arttıracak mı yoksa düşürecek mi? Cevaplarınızı yorumlarda belirtirseniz çok mutlu oluruz. 🙂 Bakalım nasıl bir süreç bizi bekliyor olacak…

YouTube’a bilgisayardan girenlere müjde!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazlası: İnternet