Bizimle iletişime geçin

ZooPark virüsü verilerinizi çalabilir!

Yazılım

ZooPark virüsü verilerinizi çalabilir!

Yeni keşfedilen Zoopark virüsü, Android kullanıcılarını tehdit ediyor. Bu zararlı yazılım cihazınızdaki tüm mesajları ve fotoğrafları çalabilir.

Rus güvenlik şirketi Kaspersky’nin keşfettiği ZooPark virüsü Orta Doğu ülkelerindeki Android kullanıcıların hedef alındığını açıkladı. Bu zararlı yazılımın bir devlet tarafından geliştirildiğinden şüpheleniliyor.

WhatsApp tehlike altında!

ZooPark virüsü sadece telefonunuzdaki fotoğraf, video ve şifreleri çalmakla kalmayıp, WhatsApp ve Telegram gibi şifreli mesajlaşma uygulamalarını da tehdit ediyor.

Kötü niyetli yazılımın şuanlık 100’den az cihaza bulaştığını söyleyen Kaspersky şirketi, kullanıcıların güvenlik programlarını kullanmasını öneriyor.

Gizli aramalar yaptığı ortaya çıktı!

ZooPark yazılımı telefonunuzda ekran görüntüsü alma ve ekran video kaydı çekme gibi işler yapabiliyor. Alınan bu kayıtları dışarı yollamak için telefonunuz üstünden gizli aramalar, gizli mesaj göndermeler ve komut dosyası çalıştırmak gibi değişil işlemler yaptığı gelen bilgiler arasında.

Manevi zararının yanında ZooPark virüsünün telefon faturanıza da fazladan ücret yansımasına neden olup maddi zararlar da verebiliyor.

ZooPark virüsü verilerinizi çalabilir!
5 (100%) 1 oy
Yorum yapmak için tıkla

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir